مقالات ظروف سنگی

آموزش و نحوه شستن گام به گام دیگ سنگی【سنگ سناباد】

آموزش و نحوه شستن گام به گام دیگ سنگی

آموزش و نحوه شستن گام به گام دیگ سنگی

این مقاله علمی به صورت تخصصی از وب سایت soapstonegallery.com توسط تیم وب سایت ” صنایع سنگ سناباد ” ترجمه و ویرایش شده است و در اختیار کاربران محترم قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

دیگهای سنگی  به لطف ویژگی های برجسته سنگ آن، صاحبان خانه را وادار به خرید و استفاده بیشتر از آنها کرده است. این دیگها به دلیل ضخامت و چگالی آن به گرم نگه داشتن غذا برای مدت طولانی تری کمک کرده و در عین حال در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کنند. 

در آشپزخانه، ظروف پخت و پز در معرض آب، گرما، چربی و  مواد ساینده قرار میگیرند، اما برای اینکه این ظروف را برای یک عمر بتوانید استفاده کنید و درخشش تیره طبیعی آنها را نیز حفظ کنید، باید طی مراحل زیر آنها را تمیز کنید.  

ویژگی ها

طراحی منحصر به فرد

به دلیل طراحی با دستگاه CNC به نسبت تمامی ظروف ارائه شده در بازار ، از وزن کمتری برخوردار هستند

سنگ تالک شیت

بدنه محصولات ارائه شده با سنگ تالک شیت تولید شده اند. این سنگ فقط در هند، برزیل و مشهد یافت میشود.

مس، استیل

دسته های ظروف با مس و استیل به صورت دست ساز تولید و روی ظروف کار میشوند.

مورد تایید FDA

سازمان غذا و داروی ایالات متحدهٔ آمریکا مشهور به FDA تایید کرده ظروفی که در آنها تالک شیت (سنگ صابون استفاده شده در ظروف) به کار رفته است

ویژگی ها

شستن و تمیز کردن

دیگ سنگی و یا ظروف سنگی را در آب داغ غوطه ور کنید تا هر گونه جرم و کثیفی از روی سطح آن پاک شود سپس با استفاده از یک تکه پارچه نرم آن را خشک کنید. 

آغشته کردن به روغن

معمولا دیگ سنگی را برای تثبیت فرآیند اکسیداسیون به روغن معدنی، روغن بچه یا موم خشک آغشته می کنند که به آن درخشندگی تیره‌تر و یکنواختی می‌دهد. توصیه میشود در دیگهای سنگی از روغن زیتون یا هر روغن دیگری برای پخت و پز استفاده کنید. پس از خشک شدن ظروف، از یک پارچه تمیز برای چرب کردن تمام سطوح آن استفاده کنید. مقدار زیادی از  روغن را مستقیماً روی ظروف بریزید و سپس با پارچه به تمام سطح آن بمالید. این مرحله ، دومین گام از نحوه شستن دیگ سنگی میباشد.

دسته بندی ظروف سنگی

خشک کردن دیگ سنگی

دیگ سنگی ای که چرب شده حدود دو ساعت باید در یک مکان گرم قرار بگیرد تا از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل شود. به یاد داشته باشید، از آنجایی که سنگ صابون یک سنگ غیر متخلخل است، روغن جذب سنگ نمی شود، بلکه پس از مدتی تبخیر می شود و فرآیند اکسیداسیون را تسریع می کند. اگر روغن اضافی روی سطح باقی مانده باشد، آن را با یک پارچه خشک تمیز پاک کنید

حرارت دادن

در ادامه آموزش شستن دیگ های سنگی باید توجه داشته باشید که برای تابه ها، گریل ها و درب دیگهای سنگی، آنها را در فر قرار دهید و دما را تا 176  درجه سانتی گراد افزایش دهید. اجازه دهید دیگ پانزده دقیقه بماند و سپس فر را خاموش  و سرد کنید. برای قابلمه ها، آنها را با آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید. شعله را متوسط ​​کرده و اجازه دهید آب به مدت نیم ساعت بجوشد. سپس بگذارید آب تا دمای اتاق خنک شود. دیگ سنگی شما اکنون آماده استفاده است. 

تمیز کردن

اگر از دیگ سنگی برای سرخ کردن یا تفت دادن غذا استفاده شده باشد،  برای تمیز کردن آن به مواد شوینده ملایم نیاز دارید. پس از اتمام، مقدار کمی از روغن را مجدداً روی سطح دیگ بمالید. خراش ها یا ساییدگی ها را نیز می توان با استفاده مجدد از روغن از بین برد.

ظروف سنگی مورد تایید FDA میباشد

ادارهٔ مواد غذایی و دارویی ایالات متحدهٔ آمریکا مشهور به FDA تایید کرده ظروفی که در آنها تالک شیت (سنگ صابون استفاده شده در ظروف) به کار رفته است خطری برای سلامتی انسان ندارد. در وب سایت arcstonegranite.com به این موضوع اشاره شده است.

ظروف سنگی مورد تایید FDA میباشند

منبع مقاله جهت مطالعه نسخه انگلیسی :

https://soapstonegallery.com/2021/03/22/5-steps-to-curing-and-cleaning-soapstone-cookware/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *